KÜRESEL AMAÇLAR İÇİN ÇALIŞANLAR

 

 

IMPACT2030’un ‘‘Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar’’ programı 17-26 Eylül 2021’de düzenlenen Küresel Amaçlar haftasında, Türkiye’de başlıyor.

Bülten   I   17.09.2021

Çalışanlar Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını Öğretiyor

 

IMPACT2030’un ‘‘Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar’’ programı 17-26 Eylül 2021’de düzenlenen Küresel Amaçlar haftasında, Türkiye’de başlıyor.

Çalışan gönüllülüğünde global bir ağ olan IMPACT2030’un Dünya’nın En Büyük Dersi iş birliğiyle geliştirdiği programla, çalışanların Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını öğrenmeleri ve yeni nesile öğretmeleri amaçlanıyor. Birleşmiş Milletler’e üye 193 ülke tarafından 2015 yılında kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), diğer bir deyişle Küresel Amaçlar, 2030 yılına kadar aşırı yoksulluğu sona erdirmek, eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele ve iklim değişikliğini düzeltmeyi hedefliyor. Bu amaca ulaşmak ise herkesin katılımıyla mümkün. Dünyada, SKA’lara karşı farkındalığı yükseltmek amacıyla düzenlenen Küresel Amaçlar Haftasının ortağı olan IMPACT2030, özel sektörün en değerli kaynağı olan çalışanlarını SKA’ları öğrenmeleri ve değişim için yeni nesli harekete geçirmek üzere davet ediyor.

Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar programına ilk Maxion İnci Jant Grubu katıldı

Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar programına, Türkiye’de ilk olarak, sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine koyan Türk otomotiv tedarik sanayinin öncülerinden Maxion İnci Jant Grubu katıldı. Şirketin Gönülden İşler ekibi, 17-26 Eylül 2021’deki Küresel Amaçlar haftasında çalışma arkadaşlarına SKA’ları öğretmeye başlıyor. Kapsam ikinci etapta çalışanların çocuklarına, ailelerine ve daha geniş kitlelere ulaşacak şekilde genişletilecek.

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi Başkanı Arzu Pınar Demirel, “Şirketler çalışanlarının becerilerini, deneyimini ve yaratıcılığını iyiliğin bir gücü olarak harekete geçirdiğinde, dünyayı değiştirebilirler. Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar programına katılan gönüllüler, ayıracakları bir saat ile gençlere, SKA’ları tanıtacak, geleceğimize etki edebileceklerine ve çözümün bir parçası olabileceklerine inanmaları için ilham verecekler. Gençlerde farkındalık ve sorumluluk bilincinin gelişmesinin büyük bir dalga etkisi yaratacağına inanıyorum. Maxion İnci Jant Grubu Gönülden İşler Ekibi’ni kutluyor, diğer kurumlara örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Bir atölye düzenleyin ve dünyayı değiştirin

Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar programı şirketlerin çalışanlarını SKA’lara dahil etmelerine ve değişime ilham vermelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Program, gönüllülerini SKA’lar için harekete geçirmek isteyen tüm şirketlerin katılımına ücretsiz olarak açık. Çalışanların SKA’ları öğrenmelerini ve öğretecekleri bir atölye düzenlemelerini kolaylaştıran kılavuzlar etkikonseyi.com adresinden temin edilebilir.

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi Hakkında

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi, sosyal etki, eşitlik ve çalışan gönüllülüğüyle ilgili aktif ve sorumlu şirketleri, Birleşmiş Milletler, akademi ve sivil toplumu buluşturan bir ağdır. Amacımız birlikte sosyal etkiyi büyütmek, insan yatırımları ve çalışan gönüllülüğüyle sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşılmasını desteklemek, kadınları ve kız çocukları güçlendirmektir.

 

İletişim:  turkeycouncil@impact2030.com

0216 368 48 50