GLOBAL ÖDÜL

Gönüllülük alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Points of Light’ın Hızlı Başlangıç ​​Ödülü’nü kazandık.

Kurumsal gönüllülük konseylerine 2000’lerin başından bu yana verilmekte olan Hızlı Başlangıç Ödülü’nü ilk kez ABD ve Kanada dışındaki bir ülkenin konseyi kazandı.

Türkiye Etki Konseyi’ne global ödül

Türkiye Etki Konseyi son üç yıl içinde kurulan kurumsal gönüllülük konseyleri arasından Points of Light’ın mükemmellik ilkelerine göre birinci seçilerek Hızlı Başlangıç Ödülü’nü kazandı.

38 ülkedeki ağıyla milyonlarca insanı harekete geçmeye teşvik eden, global bir sivil toplum kuruluşu olan Points of Light, Hızlı Başlangıç ​​Ödülü’nü 14-16 Temmuz 2021 tarihlerinde düzenlediği çevrim içi konferansta takdim etti. 2000’lerin başından bu yana verilmekte olan Hızlı Başlangıç Ödülü’nü ilk kez ABD ve Kanada dışında bir ülkenin konseyi aldı. Global bir ödül kazanmaktan dolayı onur duyduklarını belirten Türkiye Etki Konseyi Başkanı Arzu Pınar Demirel ‘‘Bu ödül bugüne kadar yaptıklarımızla doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Türkiye Etki Konseyi’nde özel sektör, sivil toplum, akademi ve Birleşmiş Milletler’i bir araya getiriyoruz. Tüm sürdürülebilir kalkınma amaçlarıyla (SKA) ilgiliyiz. Ancak etkimizi kolektif hareketle büyütmek için odak bir amaç seçtik: Toplumsal cinsiyet eşitliğini gerçekleştirmek, kadınları ve kız çocuklarını güçlendirmek. Gönüllülüğün gücüyle, eşitlik yolunda, etkili bir değişim gerçekleştirebileceğimize yürekten inanıyorum’’ dedi.

Points of Light Başkanı ve CEO’su Natalye Paquin, “Points of Light, Türkiye Etki Konseyi’ni kurumsal gönüllülük şampiyonları olarak bağlılıkları ve liderliklerinden dolayı tebrik ediyor” dedi. “SKA’ları ele alma yaklaşımları ve kadın ve kız çocukları için eşitliğe odaklanmaları, ortak bir hedefi desteklediklerinde bir şirketler ağının sahip olabileceği etkinin örnekleridir.”

Türkiye Etki Konseyi çalışan gönüllülüğünde global bir ağ olan IMPACT2030 tarafından başlatılan dünyadaki ilk altı konsey arasında yer alıyor. Kapasite Haritalama Projesiyle kurumsal gönüllülüğün mevcut durumunu, potansiyelini ve çalışanların desteklediği SKA’ları belirleyerek stratejisini geliştiren Türkiye Etki Konseyi, mükemmellik ilkelerini hayata geçirme başarısını gösterdiği için bu ödülü almaya hak kazandı. Kurumsal gönüllülük konseylerindeki mükemmellik ilkeleri, konseylerin operasyonlarını, etkinliklerini ve başarılarını en üst düzeye çıkarmak için çaba göstermelerine yardımcı olmak amacıyla Points of Light tarafından belirlenen kriterlerdir.

Points of Light:

Points of Light, dünyayı değiştirecek eylemlerde bulunmaları için milyonlarca insana ilham veren, onları donatan ve harekete geçiren, tarafsız, küresel bir sivil toplum kuruluşudur. Canlı, katılımcı toplumlarda sağlıklı topluluklar yaratarak, her bireyin fark yaratma gücünü keşfettiği bir dünya hayal ediyoruz. 38 ülkedeki 177 bağlı kuruluş ve binlerce kâr amacı gütmeyen kuruluş ve şirketle ortaklaşa çalışan Points of Light, her yıl 16 milyon saatlik hizmette 5 milyon gönüllüyle etkileşime giriyor. Daha fazla bilgi için www.pointsoflight.org adresini ziyaret edin.

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi:

Türkiye Etki Konseyi’nde şirketlerin güçlerini birleştirip, çalışanlarının bilgi, beceri ve yaratıcılığını iyiliğin bir gücü olarak harekete geçirdiğinde dünyayı değiştirebileceğine inanıyoruz. İnsan kapitali yatırımında bulunan, eşitliğe önem veren, sorumlu şirketler Türkiye Etki Konseyi’ne katılabilirler. Katılım ücretsiz ancak özel davetledir.

İletişim: turkeycouncil@impact2030.com

0216 368 48 50