Etki Söyleşilerine Davetlisiniz

 

Çevrim içi düzenlediğimiz Etki Söyleşileri’nde yıl boyunca her ayın ilk Çarşamba günü Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık ile ilgili bir konuyu konuşuyoruz. Sıradaki söyleşimiz 6 Mart’ta, 15.00-16.00 saatleri arasında. ”Kadınlar İçin Kadınlar” diyeceğiz. Söyleşiye kayıtları 1 Mart’tan itibaren alacağız. 

Yılın ilk Etki Söyleşisi nöro-çeşitlilikle ilgili. Eker Süt Ürünleri’nin otizmli bireyleri istihdam ettiği Otizmli Bireyler İş Gücünde programını, özel öğrenme güçlükleri, disleksi ve DEHB vb. nöro-farklılıklara sahip kişilerin yaşadıklarını ele aldık. Nöro-çeşitliliğin üretkenliği, yenilikçiliği ve genel çalışma ortamını nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini konuştuğumuz söyleşinin kaydını linkte izleyebilirsiniz.

Şubat ayındaki Etki Söyleşisinde konumuz çalışan gönüllülüğüyle Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılığı desteklemek ve önyargıları dönüştürmekti. SAP çalışanlarının, yurt dışına giderek pro-bono gönüllülükle sivil toplum kuruluşlarını ve sosyal girişimlere destek verdiği ”sosyal sabatical” çalışmalarını, Hollanda’da dezavantajlı gruplarla düzenlenen programları ve Dünya Bankası’nın uzun vadede köklü eşitsizliklerin giderilmesine odaklanmayı sürdürürken gönüllülük programlarını kültürel olarak uyumlu olacak şekilde nasıl şekillendirdiğini konuştuk. Söyleşinin kaydını linkte izleyebilirsiniz.